کبود » گالری عکس » عکس و بیوگرافی حسن رحیم پور ازغدی و مادرش فاطمه فکور یحیایی

عکس و بیوگرافی حسن رحیم پور ازغدی و مادرش فاطمه فکور یحیایی

عکس و بیوگرافی حسن رحیم پور ازغدی و مادرش فاطمه فکور یحیایی

عکس حسن رحیم پور ازغدی بیوگرافی (2) عکس و بیوگرافی حسن رحیم پور ازغدی و مادرش فاطمه فکور یحیایی

حسن رحیم پور ازغدی و مادرش

عکس حسن رحیم پور ازغدی بیوگرافی (1)

حسن رحیم‌پور ازغدی (زاده ۱۳۴۳ در شهرستان مشهد) از نظریه‌پردازان جمهوری اسلامی ایران و از اعضای حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

 

وی هر گونه گرایش حزبی را که به وی نسبت داده می‌شود را مردود می داند. او از ۲۵ اسفند ۱۳۸۱ به عضویت شورای عالی انقلاب فرهنگی درآمد. برخی رسانه‌های اصول‌گرای ایران از او با عنوان «چهره‌ای جدید در نظریه‌پردازی انقلاب اسلامی» یاد می‌کنند. او همچنین عضو هیأت ارزیابی علمی و فرهنگی و مدیر مسئول و سردبیر نشریه کتاب نقد است. او فرزند حیدر رحیم پور است.

 

ترور حسن رحیم پور ازغدی

در اوایل تیر ماه سال ۱۳۹۱ وبگاه خبری مشرق ادعا کرد اعضای یک تیم تروریستی با هدف ترور حسن رحیم پور توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و بازداشت شده‌اند. خودش نیز خبر ترورش را تایید کرد و گفت: آنها در کردستان عراق اتاق فرمان تشکیل داده‌اند و در یکسال و نیم اخیر نیز این بار سوم است که خبر ترورم را به من داده‌اند. وی همچنین در باره شهادت خود گفت: بنده از تابستان۵۷ و پیش از انقلاب تا سال‌های جنگ و پیش از هر عملیات حدود ۱۰ وصیت‌نامه نوشته‌ام لذا اگر خون ما در راه انقلاب ریخته شود باعث افتخار است.

 

رحیم پور ازغدی دیپلمه است

حجت الاسلام نقویان در حرم مطهر رضوی بر لزوم پرهیز از مدرک گرایی تأکید کرد و گفت: مقامهای کشورهای دیگر از کرزی گرفته تا اوباما هم تحصیل کرده هستند اما کسی به آنها دکتر کرزی و دکتر اوباما نمی گوید چرا که آنجا صرف مدرک، اهمیتی ندارد.
به گزارش انتخاب؛ وی تأکید کرد: دکترها و مهندس ها پای درس آقای رحیم پور ازغدی می نشینند اما مدرک ایشان دیپلم است و هر چه سواد دارد، محصول تلاش فردی خود اوست. نقویان افزود: آقای رحیم پور ازغدی البته تحصیلات حوزوی دارند.

به گزارش “آینده” حسن رحیم پور ازغدی که توفیق حضور در جبهه های جنگ تحمیلی را نیز داشته، در آن مقطع ملبس به لباس روحانیت نیز بود.

 

واکنش وی به سخنان حسن روحانی

وی در جلسه ای که با موضوع مفهوم یابی اسلامی در سینمای دینی که ۲۰ دی در سینما فلسطین برگزار شد،در واکنش به سخنان حسن روحانی که در جمع هنرمندان گفته بود «تقسیم هنرمندان به ارزشی و غیر ارزشی بی معناست»  با کاسب خواندن روحانی گفت:«من معنی این جمله را نمی‌فهمم که هنر ارزشی و ضدارزشی وجود ندارد! یعنی سینمایی که مروج شرک و خرافه است با سینمایی که مروج توحید و عبادت مساوی است؟ بعضی ها اصلاً به این چیزها فکر نمی‌کنند، به دنبال چیزی هستند که برایش کف بزنند، اینها دغدغه حقیقت ندارند، دغدغه ریاست دارند. اما انبیا دغدغه حق و باطل داشتند. می گویند هنر به ارزشی و ضدارزشی تقسیم نمی‌شود و هنرمند ارزشی و غیرارزشی هم نداریم. یا این حرف بی معنا است و یا شرک و توحید با هم مساوی هستند. یکی کردن اینها کاسبی است. طبق فرهنگ قرآن شعرا و هنرمندان دو دسته اند، یک دسته اهل اغوا هستند و یک دسته هستند که استثنا می شوند و دنبال ترویج حق و عدل و دفاع از مظلوم اند. آیا شعر دعبل و شاعران انقلابی با شعر شاعران درباری نوکران حکومت مساوی است؟ یکی کردن اینها درست در مقابل خط امام و خط انقلاب و خط انبیا قرار دارد.

 

کتاب‌شناسی

 • حسین (ع) عقل سرخ
 • علی (ع) و شهر بی آرمان
 • مهدی (ع)، ده انقلاب در یک انقلاب
 • محمد (ص)، پیامبری برای همیشه
 • عقلانیت، بحثی در مبانی جامعه شناسی
 • عرف قدسی
 • فقه و تئوری دولت
 • چهار گفتار
 • پنج گفتار
 • مدارا، نه از راه پلورالیزم
 • گفتگوی انتقادی در علوم اجتماعی

 

فاطمه فکور یحیایی یکی از زنان مبارز مسلمان هستند که از سال‌های آغازین نهضت امام خمینی(ره) در عرصه مبارزه حاضر بوده و از تایپ و تکثیر اعلامیه‌های امام(ره) در پانزده خرداد 42 تا آموزش مسلحانه و آمادگی چریکی و تشکیل بیمارستان‌های مخفی خانگی برای بیرون آوردن گلوله از بدن مبارزان و… حضور داشته است.

ایشان که مادر شهید (حمید) است، جزء زنان پیشگام در نخستین تظاهرات انقلاب اسلامی بود که در 17 دی 1356خفقان شاهی را درهم شکستند.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

7 + 2 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز