کبود » گالری عکس » حبیب الله اخلاقی و سعید عبدولی و فرزندش + عکس و بیوگرافی

حبیب الله اخلاقی و سعید عبدولی و فرزندش + عکس و بیوگرافی

حبیب الله اخلاقی و سعید عبدولی و فرزندش + عکس و بیوگرافی

سعید عبدولی و همسرش خانواده اش فرزندش

سعید عبدولی و پسرش

عکس و بیوگرافی سعید عبدولی (2) حبیب الله اخلاقی همسرش خانواده اش فرزندش

حبیب الله اخلاقی

عکس و بیوگرافی حبیب الله اخلاقی (1) عکس و بیوگرافی حبیب الله اخلاقی (2)

 

سعید عبدولی (۱۳ آبان ۱۳۶۸ در اندیمشک) کشتی‌گیر وزن ۷۵ کیلوگرم فرنگی‌کار ایرانی است که مدال طلای قهرمانی جوانان جهان و بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ را کسب کرده‌است. سعید عبدولی در مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۱ در وزن ۶۶ کیلوگرم توانست نهمین مدال طلای تاریخ کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی را کسب کند و همچنین سهمیه ورود به بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ را نیز بدست آورد.

 

سعید عبدولی در مسابقات آسیایی ۲۰۱۴ اینچون در کره جنوبی به تاریخ ۸ مهر ۱۳۹۳ در مرحله یک چهارم نهایی با ناداوری آشکار مغلوب کشتی‌گیر کره‌ای شد. این اتفاق خاطرهٔ تلخ داوری بحث‌برانگیز دیدار عبدولی با نماینده کشور فرانسه در چهارچوب رقابت‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن را برای بسیاری از ایرانی‌ها زنده کرد. جایی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان عبدولی با ناداوری از حقش محروم شد.

 

دیپلم جهانی بازی منصفانه

سایت رسمی کمیته ملی المپیک نوشت: بعد از حق کشی محرز داوران در مسابقه سعید عبدولی با حریف کره‌ای در بازیهای آسیایی اینچئون که در نهایت منجر به باخت نماینده ایران و عدم دستیابی وی به مدال طلا گردید، کمیته ملی المپیک طی نامه‌ای به شورای بین‌المللی بازیهای منصفانه (INTERNATIONAL COMMITTEE FOR FAIR PLAY) خواستار بررسی این موضوع گردید.

این شورا بعد از بازبینی فیلم این مبارزه و بررسی رأی داور مسابقات با توجه به این که سعید عبدولی به رغم ناداوری به احترام تماشاگران و نفس برگزاری بازیهای ورزشی در اقدامی جوانمردانه اقدام به ادامه مسابقه تا پایان وقت قانونی کرد از وی تشکر شده و نماینده ایران را شایسته دریافت دیپلم جهانی بازی منصفانه دانست.

به همین منظور شورای بازیهای جهانی منصفانه برای تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۴ در باکوی آذربایجان از سعید عبدولی برای دریافت دیپلم جهانی بازی منصفانه دعوت بعمل آورد. شورای بین‌المللی بازی منصفانه هر ساله با بررسی رقابتها و رویدادهای متعدد ورزشی ورزشکارانی را که به روح ورزش و المپیزم احترام گذاشته و تصویری زیبا و جذاب از روح پهلوانی و برادری در ورزش به جا می‌گذارند دیپلم جهانی اعطا می‌کند

 

 

حبیب‌الله اخلاقی (زاده ۱۳۶۴ در اندیمشک) کشتی‌گیر فرنگی‌کار ایرانی است. وی دارنده مدال طلای مسابقات آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی در وزن ۸۰ کیلو و همچنین یک مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۰۹ هرنینگ را در دستهٔ ۸۴ کیلو به دست آورده‌است. اخلاقی همچنین در جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۰ ایروان که با نخستین قهرمانی تیم ملی ایران به پایان رسید، عضو تیم ایران بود. مدال برنز قهرمانی دانشجویان جهان ۲۰۱۰ تورین هم از دیگر عناوین اوست.مدال طلا دانشجویان جهان در شهر تسالونیکی یونان سال ۲۰۰۸

 

راهکار اصلی او در کشتی گرفتن، فعالیت زیاد و کار کردن با دستهای حریف است. به گونه ای که بسیار کم بخاطر کم کاری در طی کشتی اخطار میگیرد. این کشتی گیر همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد و دانشجوی دکتری مدیریت تربیت بدنی از دانشگاه شهید چمران اهواز است.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

چهار + یک =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز