کبود » گالری عکس » عکس محمدجعفر خسروی مجری + بیوگرافی و مصاحبه محمدجعفر خسروی

عکس محمدجعفر خسروی مجری + بیوگرافی و مصاحبه محمدجعفر خسروی

عکس محمدجعفر خسروی مجری + بیوگرافی و مصاحبه محمدجعفر خسروی

عکس محمدجعفر خسروی مجری + بیوگرافی و مصاحبه محمدجعفر خسروی (4) عکس محمدجعفر خسروی مجری + بیوگرافی و مصاحبه محمدجعفر خسروی (3) عکس محمدجعفر خسروی مجری + بیوگرافی و مصاحبه محمدجعفر خسروی (2) عکس محمدجعفر خسروی مجری + بیوگرافی و مصاحبه محمدجعفر خسروی (1)

محمدجعفر خسروی یکی از مجریان باجسارت تلویزیون است که کارش را با رادیوی مشهد آغاز کرده است؛ اما خیلی زود و در همان سال‌های ابتدایی فعالیتش پایش به تلویزیون هم باز شد و نشان داد که مجری متفاوتی است. برنامه‌های زیادی را تا به حال اجرا کرده است. از میان آنها می‌توان به برنامه یک صبح، یک سلام رادیو، روز از نو، تهران 20 و زنده باد زندگی اشاره کرد.

 

اولین آشنایی و درک شما از رسانه به چه زمانی برمی‌گردد؟

اولین تجربه من از رسانه پیک مدرسه بود. پیک مدرسه را دوست داشتم و به عنوان یک رسانه آن را می‌شناختم، چون هم کتاب بود و هم نبود و همین طور بسیار رنگارنگ و جذاب بود.

با تلویزیون و رادیو چطور آشنا شدید؟

7 یا 8 ساله بودم که تلویزیون وارد مشهد شد. تلویزیون را دوست داشتم؛ اما نه به عنوان یک رسانه،‌ بلکه برایم تنها یک وسیله بصری و سرگرم‌کننده بود. رادیو هم برایم مفهوم زیادی نداشت و تنها در حد همان صدا برایم تعریف می‌شد.

شما از مشهد به تهران آمدید. از این کوچ رسانه‌ای‌تان برایمان بگویید

من تقریبا از سال 64 علاقه‌مند آمدن به تهران بودم تا این که در سال 75 این اتفاق افتاد و بیشتر حجم کارم در آن زمان معطوف به رادیو بود. برای همین در تلویزیون فعالیت چندانی نداشتم و به طبع درآمد خوبی هم نداشتم.به هر حال مجموعه‌ای از اتفاقات دست به دست هم داد تا دوباره به مشهد برگردم و در آنجا مجددا کارم را از تلویزیون آغاز کردم و وارد حوزه‌های تهیه شدم.البته بعد از مدتی مدیریت وقت عوض شد و من هم مجددا بیکار شدم و دوباره به تهران نقل مکان کردم و این بار در تلویزیون، فعالیتم را شروع کردم.

شما از جمله مجریانی هستید که در نحوه اجرایتان حرف و حدیث بسیار است. مثلا می‌گویند شما سعی می‌کنید که لری کینگ ایران باشید. درست است؟

اولین بار اسم این آقا را از زبان دوستی شنیدم که می‌گفت فلان آقای مدیر گفته تو می‌توانی لری کینگ باشی و من او را نمی‌شناختم. به هر حال صادقانه بگویم که من هیچ مدل خاصی در ذهنم برای اجرا ندارم و از هیچ‌کس هم به طور مطلق تقلید نمی‌کنم، در عین این‌که از همه هم تقلید می‌کنم. البته درباره مجریان خارجی قضیه فرق می‌کند؛ چون فکر می‌کنم ما خودمان به عنوان یک ایرانی، آنقدر خلاقیت داریم که نخواهیم از کسی الگو برداریم. ما یک اصالت خاصی داریم که باید از آن محافظت کنیم و این‌گونه رفتار ما جز سرشکستگی برای ما چیز دیگری ندارد؛ اما موافقم که تکنیک‌های موثر را از آنها بیاموزیم.

آیا در زمان اجرا عصبی هم می‌شوید‌؟

این مسأله را رد نمی‌کنم گرچه عصبی بودن در هیچ شرایطی قابل قبول نیست،. چون قرار نیست احساس فردی‌مان را در کارمان شریک کنیم. بویژه کسانی که کار جمعی می‌کنند، باید آدم‌ها منطقی باشند؛ اما قبول کنید که برخی اتفاقات باعث عصبانیت مجری می‌شوند. برای مثال زمانی که برخی مسوولان به برنامه می‌آیند، اما به هیچ‌کدام از پرسش‌ها پاسخ نمی‌دهند یا آنقدر طفره می‌روند که کاسه صبر مجری را لبریز می‌کنند.

بهترین و دلپذیرترین گفت‌وگوی شما تا این لحظه کدام گفت‌وگو بوده است؟

گفت‌وگویی داشتم با مرجع عالیقدر آیت‌الله مهدوی‌کنی. ایشان بسیار جواب‌های صریح و روشنی دادند که از این نظر گفت‌وگویمان بسیار شیرین و جذاب بود.

تا به حال پیش نیامده که حرفی‌ زده باشید که به آن اعتقادی نداشته باشید؟

تا به امروز خبری روی آنتن نگفته‌ام که مغایر با باورها و خارج از شان تلویزیون باشد و هر حرفی را که زده‌ام، خودم هم به آن معتقد بوده‌ام.

پس دیکته نوشته‌شده‌ای هم ندارید؟

خیر. دیکته ما در حد همان سوالات است که از قبل با تهیه‌کننده برنامه آنها را تعیین کرده‌ایم.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

5 × 1 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز