کبود » گالری عکس » عکس مهسا جاور و همسرش محسن محمد سیفی + بیوگرافی

عکس مهسا جاور و همسرش محسن محمد سیفی + بیوگرافی

عکس مهسا جاور و همسرش محسن محمد سیفی + بیوگرافی

عکس مهسا جاور و همسرش محسن محمدسیفی + بیوگرافی

مهسا جاور و محسن محمدسیفی زوج ورزشکار ایران که بازی های آسیایی باعث پیوند میان‌ شان شده است، زندگی دو ورزشکار در کنار هم در نگاه اول سخت به نظر برسد اما از نگاه این زوج، ورزشکار بودن یکی از مهم‌ترین ملاک‌های ازدواجشان بوده است.

 

مهسا جاور متولد ۱۲ اردیبهشت ۱۳۷۳ در زنجان، قایقران رشته روئینگ است.

یکی از مهمترین معیارهای این رشته قد بلند است. زمانی که من وارد روئینگ شدم این رشته یک سال بود که به ایران آمده بود. آن زمان مربی من خانم ذوالقدر در اردوی تیم ملی بودند. ما در زنجان تمرینات هوازی و استقامتی را آغاز کردیم که آن زمان به ما گفتند که برای انتخابی تیم ملی به تهران خواهیم رفت. ما خندیدم که تیم ملی کجا و ما کجا ! اما می رویم شانس خود را امتحان کنیم.

 

یک مربی خارجی آن زمان در ایران بود که از من تست وزنه و دویدن گرفت و در نهایت ما در قایق نشستیم. اولین باری که من نشستن در قایق را تجربه کردم در اردوهای تیم ملی بود. بر اساس آمادگی های فیزیکی به اردو دعوت شدیم و در اردوها با قایق تمرین کردم و تقریبا تا حالا مداوم در اردوها بوده‌ام.

 

محسن محمد سیفی متولد ۱۳۶۸ در زنجان، ورزشکار ووشو است

سال ۱۳۷۹ زیر نظر رامین موحدنیا در رشته های رینگی وارد ورزش های رزمی شد و از سال ۸۳ به ووشو روی آورد و سال ۸۵ باوجود تلاش فراوان در اردوی تیم ملی نوجوانان موفق نشد به ترکیب اصلی برای مسابقات قهرمانی جهان راه پیدا کند

 

سیفی یک سال بعد در انتخابی تیم ملی همه رقبا را شکست داد و در مسابقات قهرمانی آسیا برنز کسب کرد. در ادامه یک مدال نقره از مسابقات قهرمانی جهان و پس از آن در بازیهای آسیایی صاحب مدال طلا شد. از سال ۲۰۱۰ تاکنون نیز طلای قهرمانی جهان، طلای جام جهانی، طلای قهرمانی آسیا، طلای کشورهای اسلامی و بازهم طلای جهان را کسب کرده است.

 

ازدواج مهسا جاور و محسن محمدسیفی

محسن محمد سیفی : داستان ما بسیار طولانی است و باید از آن یک کتاب بنویسم ! من مهسا را از بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو می‌شناسم اما هیچ ارتباطی با هم نداشتیم قبل از بازی‌ های آسیایی گوانگ‌ جو مراسم بدرقه ورزشکاران زنجان بود که من او را آنجا دیدم و فقط در این حد می‌شناختم که او یک قایقران است بعد از آن هیچ اتفاقی رخ نداد تا اینکه اردو های آمادگی بازی‌ های آسیایی اینچئون شروع شد

برخی از دوستان در تیم ملی قایقرانی مخصوصا محسن شادی، از او بسیار تعریف کردند و تاکید می‌ کردند که اگر او را دوست داری حتما ازدواج کن و نگذار از دستت برود بعد از آنکه از بازی‌ های آسیایی اینچئون آمدیم به خانواده گفتم و بعد از آن به خواستگاری رفتیم و خیلی زود هم جواب مثبت دادند اصلا من را اذیت نکردند و خیلی راحت همه چیز مهیا شد.

 

افتخارات

 

مهسا جاور

مدال نقره اوآن ۲۰۱۳ در رشته روئینگ چهار نفره زنان

مدال برنز اینچئون ۲۰۱۴ در رشته روئینگ چهاره نفره زنان

 

محسن محمد سیفی

مدال طلا بازی های آسیایی : گوانگ ژو ۲۰۱۰ در وزن ۶۰ کیلوگرم

مدال طلا بازی های آسیایی : اینچئون ۲۰۱۴ در وزن ۶۵ کیلوگرم

مدال نقره قرهمانی جهان در تورنتو ۲۰۰۹ وزن ۶۰ کیلوگرم

مدال طلا جام جهانی سانشو در چین ۲۰۱۰ در وزن ۶۰ کیلوگرم

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

2 − یک =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز