کبود » اموزشی » آموزش بورس ( بهترین سهام برای خرید در حال حاضر )

آموزش بورس ( بهترین سهام برای خرید در حال حاضر )

آموزش بورس ( بهترین سهام برای خرید در حال حاضر )

آموزش بورس - بهترین سهام برای خرید در حال حاضر

برای اینکه بتوانید بهترین سهام را برای خرید انتخاب کنید ، یک مطلب جامع و کامل برای شما عزیزان تهیه کردم که امیدوارم پس از مطالعه به جواب قطعی برسید.

اموزش بورس در سه گام

گام اول : دریافت کدمعاملاتی (کد بورسی) از کارگزار

گام دوم : مفاهیم اولیه بورس

گام سوم : یادگیری تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی

 

گام اول : دریافت کدمعاملاتی (کد بورسی) از کارگزار

همانطور که در مطالب راهنمای افراد برای خرید سهام و شروع سرمایه‌گذاری در بورس گفتیم، اولین گام برای ورود به دنیای بورس، دریافت کد معاملاتی از کارگزار می‌باشد.

در این مطلب از سایت بورسینس قصد داریم شما را با روش دریافت کدمعاملاتی که آنرا به اسم کدبورسی یا کدسهامداری نیز می‌شناسند آشنا کنیم. همچنین قصد داریم یک شرکت کارگزاری مناسب برای شروع کار در بورس به شما معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

بیش از 100 کارگزاری‌ برای انتخاب وجود دارد و این ممکن است شما را سردرگم کند، ما با توجه به تجربه‌ای که داشته‌ایم کارگزاری آگاه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

شرکت کارگزاری آگاه به عنوان کارگزار رتبه الف در ارائه خدمات بورس اوراق بهادار، بورس کالا و انرژی فعال است. این کارگزاری در زمینه معاملات بورس اوراق بهادار کلیه خدمات مورد نیاز سرمایه‌گذاران شامل دریافت کد سهامداری و کد معاملات برخط، خرید و فروش حضوری، اینترنتی و آنلاین را ارائه می‌دهد.

کارگزاری آگاه با طراحی انحصاری سامانه معاملات برخط آسا توانسته گامی مثبت درجهت رفع نیازهای سرمایه‌گذاران بردارد. در ادامه این مطلب مراحل دریافت کدسهامداری و معاملات برخط، فرآیند خرید و فروش حضوری، خرید و فروش اینترنتی، خرید و فروش برخط را مورد بررسی قرار گرفته است.

مزایای کارگزاری آگاه چیست؟

قابلیت دریافت تخفیف در کارمزد، دریافت وام قرض‌الحسنه، بسته‌های اعتباری از 2 میلیون تا 50 میلیون تومان، بسته‌های آموزشی و مشاوره‌ای و…  در کارگزاری آگاه وجود دارد.

مهم: ارائه خدمات فوق، فقط از طریق باشگاه انجام می‌گیرد (باشگاه به حساب شما در کارگزاری آگاه متصل می‌شود) . برای بدست آوردن خدمات ذکرشد توصیه می‌کنیم هم‌اکنون اینجا کلیک کنید و در باشگاه کارگزاری آگاه عضو شوید. چون با شرکت در مسابقات باشگاه و سایر فعالیت‌ها می‌توانید از همین الان شروع به افزایش امتیاز نمایید.

پس از عضویت در باشگاه، برای دریافت کدمعاملاتی، مراحل زیر را طی کنید:

الف) مراحل دریافت کد سهامداری (بورسی) در شرکت کارگزاری آگاه

  • متقاضیان حقیقی:

۱- دریافت و تکمیل فرم مشخصات مشریان حقیقی
۲- اصل و تصویر شناسنامه (صفحه اول و صفحه توضیحات) و کارت ملی (پشت و رو).
۳- مراجعه حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه (برای مشاهده شعب کلیک کنید).
۴- در صورت عدم مغایرت مشخصات هویتی، زمان لازم جهت صدور کد سهامداری ۴۸ ساعت کاری پس از تایید مدارک است.

  • متقاضیان حقوقی:

۱- تصویر روزنامه رسمی آگهی تآسیس٫
۲- تصویر روزنامه رسمی – آگهی کلیه تغییرات.
۳- تصویر اساسنامه.
۴- کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیآت مدیره.
۵- تکمیل فرم تعهدنامه.
۶- تکمیل فرم مشخصات مشتریان حقوقی.

ب) مراحل دریافت کد اینترنتی در شرکت کارگزاری آگاه

اگر متقاضی از مشتریان آگاه باشد:
۱- ارائه یک اصل کارت شناسائی معتبر.
۲- تکمیل فرم توافقنامه معاملات اینترنتی.

اگر متقاضی از مشتریان آگاه نباشد:
۱- اصل و تصویر شناسنامه (صفحه اول و صفحه توضیحات) و کارت ملی (پشت و رو).
۲- تکمیل فرم مشخصات مشتریان حقیقی.
۳- تکمیل فرم توافقنامه معاملات اینترنتی.
۴- شناسه کاربری و رمز عبور پس از به آدرس الکترونیکی مشتری ارسال می‌شود.

پ) مراحل دریافت کد معاملات برخط ( آنلاین ) در شرکت کارگزاری آگاه

  • متقاضیان حقیقی:

۱- دریافت و تکمیل فرم مشخصات مشریان حقیقی.
۲- دریافت و تکمیل فرم قرارداد معاملات برخط و پاسخ به سوالات آزمون معاملات برخط.
۳- اصل و تصویر شاسنامه (صفحه اول و صفحه توضیحات) و کارت ملی (پشت و رو).
۴- تصویر مدرک تحصیلی دیپلم به بالا (کارت دانشجویی و یا هر مدرکی که مشخص نماید متقاضی موفق به اخذ مدرک دیپلم شده است).
۵- مراجعه حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه (برای مشاهده شعب کلیک کنید).
۶- یکی از مهمترین مزایای نرم‌افزار معاملات برخط آسا، امکان برقراری ارتباط یکپارچه بین حساب بانکی و حساب کاربری سامانه خرید و فروش آنلاین است. برای بهره‌مندی از این خدمات، افتتاح حساب کوتاه مدت یا قرض الحسنه نزد بانک ملت یا بانک سامان الزامی است. چنانچه متقاضی دارای حساب ملت باشد پس از دریافت فرم معرفی به بانک از شعب کارگزاری آگاه به یکی از شعب بانک ملت مراجعه نماید. درصورتی که حساب متقاضی نزد بانک سامان باشد، این مرحله از طریق اینترنت بانک قابل انجام است.
۷- در صورت عدم مغایرت مشخصات هویتی، زمان لازم جهت صدور کد معاملات برخط ۲۴ ساعت کاری پس از تایید مدارک است. شناسه کاربری و رمز عبور از طریق پیام کوتاه و آدرس الکترونیکی برای مشتری ارسال می‌شود.

  • متقاضیان حقوقی:

۱- تصویر روزنامه رسمی آگهی تآسیس٫
۲- تصویر روزنامه رسمی – آگهی کلیه تغییرات.
۳- تصویر اساسنامه.
۴- کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیآت مدیره.
۵- تکمیل فرم تعهدنامه.
۶- تکمیل فرم مشخصات مشتریان حقوقی.

ت) خرید و فروش حضوری سهام در کارگزاری آگاه

پس از اخذ کد سهامداری که در مراحل قبل توضیح داده شد، جهت ثبت سفارش خرید یا فروش به صورت حضوری، لازم است با اصل مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه) و اصل برگه سهام خود به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه شود. شایان ذکر است به منظور انجام معامله در یک روز مشخص، متقاضی از ساعت ۸ الی ۱۲ همان روز در محل شعب مجاز کارگزاری آگاه حضور داشته باشد.

زمان تسویه خرید و فروش سهامبورس اوراق بهادار ۳ روز کاری است و ۳ روز کاری پس از فروش سهام، پول حاصل فروش به حساب فروشنده واریز می‌شود. شایان ذکر است در زمان فروش علاوه بر کارمزد فروش، ۰/۵ درصد از ارزش فروش سهام به عنوان مالیات از فروشنده کسر می‌شود.

خرید سهام بورس و فرابورس بدون مالیات است. کارمزد خرید و فروش سهام در بازار بورس و فرابورس ایران برای موارد مختلف به میزانی است که از طرف نهاد قانون‌گذار تعیین می‌شود.

ث) خرید و فروش اینترنتی سهام در کارگزاری آگاه

برای ثبت سفارش خرید یا فروش سهام از طریق اینترنت، پس از اخذ شناسه سهامداری و اینترنتی، لازم است به سایت کارگزاری آگاه مراجعه شود. درصورتی که سرمایه گذار در کارگزاری آگاه نام کاربری معاملات آنلاین داشته باشد، می‌تواند در سامانه معاملات آنلاین آسا، بخش درخواست‌ها، سفارش خود را ثبت نماید.

ج) خرید و فروش آنلاین سهام در کارگزاری آگاه

برای انجام معاملات آنلاین سهام، پس از اخذ کد سهامداری و آنلاین، متقاضی می‌تواند با مراجعه به سامانه معاملات برخط آسا نسبت به انجام خریدو فروش سهام خود اقدام نماید. برای بهره‌مندی از راهنمای استفاده از نرم‌افزار آسا و نسخه اندروید آن و آشنایی با مزایای نرم ‌افزار از مطالب پیشین استفاده شود.

قابلیت دریافت تخفیف در کارمزد، دریافت وام قرض‌الحسنه، بسته‌های اعتباری از 2 میلیون تا 50 میلیون تومان، بسته‌های آموزشی و مشاوره‌ای و…  در کارگزاری آگاه وجود دارد.

نکته مهم: ارائه خدمات فوق، فقط از طریق باشگاه انجام می‌گیرد (باشگاه به حساب شما در کارگزاری آگاه متصل می‌شود) . برای بدست آوردن خدمات ذکرشد  توصیه می‌کنیم هم‌اکنون اینجا کلیک کنید و در باشگاه کارگزاری آگاه عضو شوید. چون با شرکت در مسابقات باشگاه و سایر فعالیت‌ها می‌توانید از همین الان شروع به افزایش امتیاز نمایید.

روش دریافت کدبورسی از کارگزاری در شهرهایی که شعبه کارگزاری وجود ندارد

اگر در شهر شما شعبه کارگزاری وجود نداشت، می‌توانید فرم‌های خواسته شده را دانلود کنید، پرینت بگیرید، تکمیل کنید و سپس به یک دفتر اسناد رسمی مراجعه نمایید و با گواهی امضا، آنرا تایید نموده سپس همراه با کپی شناسنامه و کپی کارت ملی، آنرا با پست به آدرس کارگزاری ارسال کنید.

 

گام دوم : مفاهیم اولیه بورس

 

اول از باورهای شما شروع می‌کنیم چون مواردی اساسی هستن. برخی از افراد هنوز درک درستی از بازار بورس ندارن و باورهای اشتباهی در مورد بازار بورس در ذهن‌شون پرورش دادن. مثلا اینکه بورس رو مثل یک قمارخونه تلقی می‌کنن یا اینکه تصور می‌کنن بورس فقط برای حرفه‌ای‌ها یا افرادی که رانت دارن سود داره و افراد عادی نمی‌تونن هیچ سودی از بازار کسب کنن.

من انقد باهوش نیستم و نمی‌تونم…

اعتمادبه‌نفس کم و عزت نفس پایین مثل خیلی از جاهای دیگه در بورس هم نفعی براتون نخواهد داشت. با داشتن اعتمادبه نفس پایین و خودکم‌بینی، شخص تصور می‌کنه به باهوشی و توانایی بقیه افراد نیست و خودش رو دست‌کم می‌گیره. “بورس به امثال ما نیومده” شاید جمله‌ای باشه که برای توجیه خودکم‌بینی خودش بکار می‌بره.

حتما یادگیری را ادامه بدید تا بعدا در روانشناسی معامله‌گری بگیرید که “خودتون رو لایق سودهای بالا ندونستن” یکی از خطاهای معامله‌گران هست که بصورت ناخودآگاه جلوی رشد سودها رو در معاملات سهام می‌گیره (یعنی سهام‌شون رو زود می‌فروشن) حتی با وجودی که شخص از لحاظ فنی توانایی بسیار بالایی در تحلیل سهام و بازار داره.

غیر از موارد درونی مثل چیزهایی که گفتم، موارد بیرونی هم قطعا وجود دارن که حتما سوالاتی در این زمینه براتون پیش اومده…

با چقدر سرمایه می‌تونم معامله در بورس رو شروع کنم؟ چقد سرمایه در بورس نیازه؟

مقدار سرمایه اصلی شما هرچقدر بیشتر باشه سود بیشتری میبرید. خیلی ساده است.
فرض کنید شما 2 میلیون تومن سهام خریدید، اگر 10 درصد سود کنید، سود شما میشه 200 هزار تومان و جمع پول شما به 2 میلیون و 200 هزار تومان میرسه.

ولی اگه مثلا 10 میلیون تومان سهام خریده باشید و 10 درصد سود کنید، سود شما میشه 1 میلیون تومان و سرمایه شما به 11 میلیون افزایش پیدا میکنه.

مبالغ بالا فقط مثال بود و اینطور نیست که شما با هرچقدر که دوست داشتید سهام بخرید. البته محدودیتی در خرید سهام وجود نداره و کسی به شما نمیگه چرا دارید اینقدر سهام می‌خرید. منظور اینه باید اصول مدیریت سرمایه رو رعایت کنید و فقط مبلغ مشخصی رو در هر معامله ریسک کنید.

اما اگه بخواید بدونید حداقل معامله چقدره، توی سیستم‌های معاملات آنلاین در حاضر با حداقل 100 هزارتومان میشه سهام خرید.

 

گام سوم : یادگیری تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی

تعداد زیادی از افراد پس از دریافت کدمعاملاتی و یادگیری مفاهیم اولیه در بازار بورس، به اشتباه تصور می‌کنن فقط با شانس و اقبال یا پیشنهادگرفتن از افراد متفرقه در چت‌روم‌ها، فروم ها و گروه‌ها و کانال های تلگرم، میتونن در بازار سود کنن.

در حالیکه اگر رفتار حرفه‌ای‌های بازار را ببینید، متوجه میشید این افراد فقط به خودشون متکی هستن، گرچه ممکنه برای اطلاع از اخبار و بروزماندن، مطالب سایرین رو هم پیگیری کنن، اما با معاملات کورکورانه، هیچ وقت پول و سرمایه‌شون را به خطر نمیندازن.

تحلیل تکنیکال، روشی هست که با اون، به تحلیل نمودارها، انتخاب سهام و در نهایت تشخیص زمان خریدوفروش سهام و کسب سود از بازار می‌پردازیم.

 

روش‌های مختلفی برای یادگیری تحلیل تکنیکال، بنیادی و روانشناسی بازار وجود داره

 

1 – از طریق اینترنت و منابع متفرقه

2 – از طریق کتاب‌ها
– زندگی از راه دادوستد در بازارهای مالی (الکساندر الدر)

– تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی (جان مورفی)

– تحلیل تکنیکی نوین (محمد مساح)

– تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی (مارک داگلاس)

– چگونه سهام سودآور را انتخاب کنیم (مورنینگ استار)

– الگوهای شمعی ژاپنی (استیو نیسون)

 

3 – از طریق دوره‌های حضوری که اغلب توسط کارگزاری‌ها و آموزشگاه‌ها در شهرهای بزرگ برگزار میشه.

 

پس اگه پول و سرمایه‌ براتون مهمه، بهتره یادگیری رو جدی بگیرید و با سرمایه اندک و اعتماد به نفس بالا شروع به کار کنید.

منبع: bourseiness.com

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

چهار − دو =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز