کبود » گالری عکس » شهرام شکوهی و همسرش دلارام و دخترش ملودی + بیوگرافی و عکس

شهرام شکوهی و همسرش دلارام و دخترش ملودی + بیوگرافی و عکس

شهرام شکوهی و همسرش دلارام و دخترش ملودی + بیوگرافی و عکس

شهرام شکوهی و فرزندش عکس بیوگرافیشهرام شکوهی و همسرش دلارام

شهرام شکوهی و همسرش دلارام

شهرام شکوهی و دخترش ملودی

شهرام شکوهی و دخترش ملودی

 

شهرام شکوهی خواننده، ترانه سرا، آهنگساز و نوازندهٔ گیتار است که سه آلبوم مدارا، کولی عشق و تا نفس هست را منتشر کرده است.

 

همسر – فرزند

شهرام شکوهی در سال ۸۵ با خانم دلارام ازدواج کرده است که حاصل آن یک دختر بنام ملودی می باشد.

 

موفقيت در موسيقي با همراهي همسر
شهرام: بدون وجود دلارام ادامه فعاليت در زمينه موسيقي براي من امكان‌پذير نيست. چون موسيقي اصلا كاری معمولي نيست؛ هم از نظر بازخوردهايي كه در محيط بيرون از خانه وجود دارد كه معمولا در روابط خانوادگي مشكل ايجاد مي‌كند و هم نوع كار. به عنوان مثال يكي از مواردي كه در گذشته دلارام با آن مشكل داشت ساعت كاري من بود. چون كار موسيقي تازه از ساعت 9 شب شروع مي‌شود و تا 6 صبح ادامه دارد و مثل يك كار اداري نيست كه ساعت كار مشخصي داشته باشد. ممكن است كسي كه در اين زمينه فعاليت مي‌كند يك ماه كامل در خانه باشد اما 2 ماه اصلا نتواند به خانه بيايد. به هر حال اين اتفاقات وجود دارد؛ مثلا در روند توليد آلبوم علاوه بر اينكه حضور فيزيكي نداري، حتي مواقعي هم كه هستي، درگيري فكري داري و اينجا خانواده بايد تحمل كند.
دلارام: رابطه ما به دليل اعتمادي كه در آن وجود دارد خيلي كم دچار مشكل مي‌شود چون رابطه من و شهرام مثل رابطه 2 دوست صميمي است و اگر جايي مشكلي پيش بيايد با هم صحبت كرده و مشكل را حل مي‌كنيم.
ماجراي چاي روز خواستگاري
دلارام: شهرام خيلي چاي‌خور است و من هم با فلسفه چاي ريختن روز خواستگاري مشكل دارم. روز خواستگاري وقتي قرار بود چاي بياورم به مادرم گفته بودم كه چاي را در آشپزخانه در استكان‌ها بريزد و آماده كند. بعد از چند دقيقه من به آشپزخانه رفتم و چاي را آوردم و همه چيز طبق برنامه‌ پيش رفت و چون آن موقع‌ها نمي‌دانستم كه شهرام خيلي چاي‌ دوست دارد، فكر نمي‌كردم چند دقيقه بعد دوباره چاي بخواهد. وقتي شهرام دوباره چاي خواست، به آشپزخانه رفتم و ديدم زير كتري خاموش است و از همان چاي كه يخ كرده بود، يك استكان ريختم و براي شهرام آوردم و با نگاه منظورم را به او رساندم كه در جمع به روي خودش نياورد چاي يخ كرده و شهرام خيلي خوب فيلم بازي كرد و طوري چاي را خورد كه كسي متوجه نشد!

 

شروع فعالیت

شهرام شکوهی موسیقی را از سال ۱۳۷۱ با کلاس آواز ایرانی شروع کرده و به مدت ۳ سال آواز کار کرد. او هم به گیتار علاقه داشت و هم بهآواز سنتی. در دوران دانشجویی خود در حدود سال ۱۳۸۰ عضو گروهی بود که کنسرت‌های دانشجویی را برگزار می‌کرد؛ ولی بنا به دلایلی از موسیقی کناره گرفت و معتقد بود نباید به موسیقی به چشم یک شغل نگاه کرد.

 

حضور در نکست پرشین استار

او که به مباحث مطرح‌شده در مسابقهٔ خوانندگی نکست پرشین استار شبکهٔ تی‌وی پرشیا ۱ انتقاد داشت از طریق ایمیل به مسؤولین برنامه اعتراض کرد و در پاسخ به او گفتند اگر اعتراضی دارید می‌توانید در برنامه حضور داشته و با داوران ستار رامین زمانی مریم حیدرزاده صحبت کنید. به این ترتیب او در نوروز سال ۱۳۸۸وارد مسابقه شده و همان قطعهٔ «مدارا» را اجرا کرد و در جواب داوران نقد و دلیل آورد. آن برنامه به‌شدت مورد توجه بینندگان‌اش قرار گرفت ولی وی از طرف داوران برنامه اجازهٔ حضور در فینال را به دست نیاورد.

حضور در مسابقهٔ نکست پرشین استار باعث شد نام شهرام شکوهی در بین مخاطبان موسیقی فارسی‌زبان شناخته شود؛ خواننده‌ای که با همان حضور، باعث شد قطعهٔ «مدارا» مورد توجه قرار گرفته و تهیه‌کنندگان مختلف داخل و خارج از ایران به منظور عقد قرارداد به سراغ وی بروند؛ اما او با مشورت با کسانی که تجربهٔ بیشتری در این وادی داشتند، بهترین مسیر را برای فعالیت، کار در داخل ایران دانست.

 

سبک خوانندگی

سبک خوانندگی شهرام شکوهی با صدای موسیقی سنتی ایرانی است. وی که معتقد است به اندازهٔ کافی این صداها شنیده شده، بنابراین سعی کرد نوع استفاده از آن را تغییر داده و با موسیقی بر پایهٔ گیتار اسپانیش تلفیق کند.

چیزی که باعث شد وی چنین ایده بگیرد نکته‌ای بود که حاتم عسکری، استاد وی، به او گفت. به اعتقاد عسکری غیر از موسیقی ایرانی تنها موسیقی‌ای در دنیا که حالتی از تحریر دارد موسیقی اسپنیش است که آن‌ها با لالا تحریر ایجاد می‌کنند؛ و از آن‌جا که شهرام شکوهی به گیتار علاقه داشت سعی کرد تلفیقی از آواز ایرانی و موسیقی اسپنیش ایجاد کند.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

هجده + 14 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز