کبود » گالری عکس » جنجال دختر با حجاب ایرانی در مسابقه دختر شایسته + عکس

جنجال دختر با حجاب ایرانی در مسابقه دختر شایسته + عکس

جنجال دختر با حجاب ایرانی در مسابقه دختر شایسته + عکس

حضور جنجالی دختر با حجاب ایرانی در مسابقه دختر شایسته + عکس (3) حضور جنجالی دختر با حجاب ایرانی در مسابقه دختر شایسته + عکس (1) حضور جنجالی دختر با حجاب ایرانی در مسابقه دختر شایسته + عکس (2)

سمانه زند؛ دختری که کمتر از 48 ساعت در تمام ایران به شهرت رسید و البته هنوز کسی رد پایی از او در دست ندارد. ماجرا به مسابقه «دختر شایسته مسلمان» برمی گردد، جایی که بانوهای محجبه کشورهای اسلامی با هم رقابت می کردند تا عنوان دختر شایسته را از آن خود کنند و این بار نام یک دختر ایرانی بین آنها دیده می شد.

 

 

هفته گذشته همه به دنبال این بودند که سمانه زند از چه کانالی به عنوان نماینده ایران معرفی شده. در مسابقه Miss World و Miss Universe نماینده هر کشور ابتدا در رقابتی داخلی در کشورش انتخاب می شود و سپس نفرات اول تمام کشورها به مسابقه نهایی می رسند اما در سال های گذشته هیچ خبری از برگزاری مسابقه برای انتخاب نماینده ایران در این مسابقه نشده بود.

 

 

این موضوع مبهم ترین نکته حضور سمانه زند در مسابقه دختر شایسته مسلمان بود اما بد نیست بدانید هیچ مسابقه مقدماتی برای حضور دختران مسلمان در این مسابقه وجود ندارد. روال شرکت در مسابقه اینطور است که هر دختر مسلمانی با سر زدن به سایت رسمی می تواند فرم شرکت در مسابقه را پر کند. بعد از پر کردن فرم، دختران باید متن کوتاهی از تجربیاتشان درباره حجاب را بنویسند و عکس محجبه شان را در بخش دیگری از سایت آپلود کنند.

 

 

اگر این چند کار کوچک را انجام دهند، وارد مرحله مقدماتی مسابقه شده اند. پس از این مرحله 50 نفر برای مرحله نیمه نهایی انتخاب می شوند. در این مرحله هم مسابقه به صورت غیرحضوری و از پشت مانیتور دنبال می شود. دختران مسلمان ویدئویی از خود پر می کنند و در آن به زبان عربی یا انگلیسی جملاتی درباره قرآن و خانواده می گویند.

اینجاست که هیات ژوری مسابقه وارد عمل می شود و 20 نفر نهایی را انتخاب می کنند؛ با در نظر گرفتن این موضوع که از هر کشور مسلمان باید تنها یک شرکت کننده حضور داشته باشد تا در رسانه ها او را به عنوان نماینده آن کشور اعلام کنند.

با این حساب به راحتی می توان متوجه شد که سمانه زند بدون حضور در رقابتی داخلی به صورت انفرادی در مسابقه شرکت کرده و از سوی هیات داوران مسابقه به مرحله نهایی راه پیدا کرده است.

 

سمانه زند، اهل شیراز! فقط همین!

در پروفایل سمانه زند، تنها اطلاعاتی که از او منتشر شده، اصالت شیرازی اش است و حتی به تحصیلات دانشگاهی او اشاره ای نشده. جستجو در شبکه های اجتماعی هم نتیجه ای ندارد و هیچ پروفایلی با نام او وجود ندارد. حتی پروفایل هایی که با نام «سمانه زندی» در فیس بوک و اینستاگرام هم وجود دارد، متعلق به افراد دیگری است.

 

خبرنگاران شیرازی هم نمی توانند کمکی کنند تا اطلاعات جدیدی از او پیدا شود. جالب اینجاست که کسی در شیراز هم او را نمی شناسد اما یکی از خبرنگاران شیرازی که حسابی به دنبال کشف ردی از او افتاده بود، پیش بینی می کند او ساکن کشور دیگری باشد، شاید مالزی، شاید هم اندونزی!

 

حاشیه و جنجال ها

در روزهای گذشته چند نماینده اصولگرای مجلس نسبت به حضور یک دخترایرانی در مسابقه دختر شایسته مسلمان اعتراض داشتند اما این تنها مشکل نبود. مسابقه دختر شایسته جهان اسلام در اندونزی حاشیه های زیادی داشت. به دلیل اعتراضات زیاد گروه های اسلامی به مسابقه دختر شایسته جهان اسلامپ، مدیران برنامه مجبور شدند تا مسابقه را به شهر دیگری منتقل کنند. معترضان می گفتند که این رقابت نگاهی ابزاری به زن دارد و جایگاه او را تا حد یک شیء پایین می آورد.

 

واکنش معصومه دستغیب مدیر کل امور بانوان استانداری فارس به حضور دختر شیرازی:

ما اصلا در جریان نبودیم!

استانداری فارس و هیات مشاورانش از حضور دختری به نام سمانه زند در مسابقه دختر شایسته مسلمانه خبر ندارند.  مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان فارس هم اصلا در جریان موضوع نیست. علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که باید در جریان باشد، در پاسخ به سوال خبرنگاری گفت: «گمان نمی کنم این اتفاق از طرف ایران بوده باشد چون اگر بود، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان آن می بود ولی ما در جریان این موضوع نیستیم.»

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

پنج × سه =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز